More Website Templates @ TemplateMonster.com - June 16, 2014!

Služby

Prekladáme a tlmočíme predovšetkým oblastiach, ktoré zodpovedajú nášmu vzdelaniu a odbornej praxi, nakoľko naším cieľom je nielen jazyková správnosť ale aj presnosť po odbornej stránke. Sme presvedčení, že odborná prax a vzdelanie v príslušnom odbore sú prínosom.

Je takzvané následné tlmočenie, uskutočňuje sa v bezprostrednom kontakte s rečníkom i prijímateľom. Prebieha tak, že rečník prednáša východiskový text po častiach – vetách, ucelených myšlienkach – trvajúcich maximálne 15 minút, a potom prenechá tlmočníkovi priestor na pretlmočenie do cieľového jazyka. Jednou z možností je aj takzvané transkódovanie – tlmočenie vety po vete. Tlmočník, aby mohol podať dobrý výkon, by mal včas dostať podklady k práci a mal by byť oboznámený s dôležitými okolnosťami rokovania.
Tento druh tlmočenia sa využíva predovšetkým počas obchodných rokovaní a školení. Cestovné výdavky, ubytovanie a iné náklady sa štandardne zahŕňajú do cenovej kalkulácie.

Prekladáme predovšetkým v oblastiach, ktoré zodpovedajú nášmu vzdelaniu a odbornej praxi, nakoľko naším cieľom je nielen jazyková správnosť, ale aj presnosť po odbornej stránke. Sme presvedčení, že odborná prax a vzdelanie v príslušnom odbore sú prínosom. V prípade potreby využívame CAT nástroje (v súčasnosti SDL Trados).

Špecializácie: bankovníctvo, vybrané právne dokumenty, financie, biológia, účtovníctvo, botanika, obchod, zoológia, ekonómia, ekológia, manažment, stavebníctvo.

Všeobecné texty sú samozrejmosťou, iné špecializácie podľa dohody. V prípade potreby zabezpečíme korektúru rodeným hovoriacim.

Vyučovaniu nemeckého jazyka sa venujeme od roku 2014. Skúsenosti máme predovšetkým s individuálnymi lekciami, nie je však problém pripraviť napríklad kratší špecializovaný kurz pre viacerých účastníkov, zameraný povedzme na obchodnú nemčinu.

Využite možnosti, ktoré nám ponúka moderná doba. Výučba cez Skype šetrí váš čas, a zo skúsenosti môžeme povedať, že je rovnako efektívna ako klasické vyučovanie. Táto forma je mimoriadne vhodná pre zaneprázdnených ľudí, pre tých, ktorí žijú v zahraničí a majú záujem o slovenského lektora alebo len jednoducho pre tých, ktorí ocenia pohodlie domova. Tomuto spôsobu vyučovania sa taktiež venujeme od roku 2014, máme vypracované množstvo materiálov a môžeme ho len odporúčať. Objednajte si úvodnú bezplatnú skrátenú hodinu a presvedčte sa sami.